OCO Dış Ticaret

OCO Group A.Ş Afrika kıtasının en çok tanınan firmaları arasında bulunmaktadır. Bugüne kadar birçok projeye imza atan OCO Group A.Ş’nin bundan sonra da bilhassa Afrika’da gerçekleştirmek istediği önemli projeleri bulunmaktadır. Gıda ihracatı başta olmak üzere mobilya, hammadde, inşaat malzemesi vs ihracatı yapan OCO Dış Ticaret birçok firmaya yıllardan bu yana hizmet sunmaktadır.

OCO Group A.Ş inşaat malzemesi ihracatı konusunda kendisini oldukça geliştirmiştir. Bunun yanı sıra, birçok ülkeye plastik hammadde göndermiştir. Geçtiğimiz yıllarda Gine’ye bir konferans salonu kuran OCO Group A.Ş bu projenin yalnızca tasarım kısmıyla ilgilenmemiştir, aynı zamanda, tasarımda gerekli malzemelerin de bu ülkeye gönderilmesi söz konusu olmuştur.
Burkina Faso, Fildişi Sahilleri, Togo, Benin, Senegal, Moritanya, Belçika ve Gine’ye uzun yıllar boyunca inşaat malzemesi gönderen OCO Group A.Ş ihracat konusunda müşterilerine vermiş olduğu güven sayesinde projenin tasarım ve inşaat aşamalarında da söz sahibi olmuştur. Bir başka deyişle, Dünya ülkelerindeki projelerin hem malzeme tedariğinin hem de inşaat ve dekorasyon aşamalarının OCO Group A.Ş tarafından gerçekleştirilmesi söz konusudur. Kısaca özetlemek gerekirse, OCO Dış Ticaret çok yönlü faaliyet gösteren OCO Group A.Ş’nin hizmet verdiği kategorilerinden birisini oluşturmaktadır. Aynı zamanda, OCO Group bünyesinde faaliyet gösteren mimarlık, inşaat ve teknoloji sektörleriyle de ilişkili olarak çalışmaktadır.

Neden OCO Dış Ticaret?
Başarılı bir dış ticaret firması olmak kolay değildir. Operasyonel olarak çok fazla yükü olmayan dış ticaretin farklı alanlarda zorlukları bulunmaktadır. Bilhassa farklı departmanlar arasında koordine kurmak gerekmektedir. Müşteri ve üretim departmanı, gümrük ve nakliye firması, banka ve sigorta firması derken uluslararası ticaretin birçok unsura bağlı olduğunu ifade edebiliriz. Bunun yanı sıra, ticaret yapılan bölgenin diline ve yerel kültürüne hakim olmak gerekmektedir. İnsanların ihtiyaçlarını analiz etmek ve buna uygun hizmeti en kaliteli ve ekonomik şartlarla onlara sunmak, iyi bir dış ticaret firmasında olması gereken özellikler arasında bulunmaktadır.

Sonuç olarak, OCO Dış Ticaret yıllardan bu yana faaliyet gösterdiği bu sektörde tüm bu özellikleri taşımaktadır.
OCO Dış Ticaret uluslararası ticaretin unsurları arasında çok iyi bir koordinasyon kuran ve organizasyon gerçekleştirebilen bir firmadır. Bunun yanı sıra, yönetim organizasyon kabiliyeti başta olmak üzere koordinasyon planlama becerisi ve iletişim yeteneği oldukça kuvvetli olan bir dış ticaret ekibine sahiptir. Bu sayede, Afrika gibi farklı bir kültüre sahip olan kıtada başarılı olmuştur.

OCO Dış Ticaret Neler Vaat Ediyor?
OCO Dış Ticaret bulunduğu her projede özenli ve dikkatli olmaktadır. Dış ticarette kelebek etkisinin ne kadar önemli olduğunun bilincindedir. Yapılan bir iletişim hatasının bile projenin geleceği açısından ne kadar riskli olduğunun farkında olarak hareket etmektedir. Karşıdaki firmanın zarar etmemesi ve projenin müşterinin isteklerini tam olarak karşılaması adına gereken ne varsa fazlasıyla yapılmaktadır.

OCO Dış Ticaret yazılı çalışma konusunda oldukça iyidir. Müşteriyle iletişim en iyi şekilde sağlanmaktadır. Bilhassa anlayışların ve algıların farklı olduğu bir ortamda sağlıklı bir iletişim kurabilmek adına OCO Dış Ticaret’in elinden geleni fazlasıyla yaptığını ifade etmek gerekir.
Sonuç olarak, OCO Dış Ticaret Afrika’daki olumlu referansları sayesinde 2020’li yılların dış ticaret sektöründeki parlayan yıldızı olacaktır.

× Whatsapp